Letenky do Londýna

Londýn, hlavní město Anglie, jeho památky

Pokud se chystáte do Anglie, tak vaše kroky budou pravděpodobně směrovat i do Londýna. Rezervujte si letenky do Londýna a seznamte se s nádherným městem.

Hlavním městem je Londýn, pravidelně navštěvovaný tisícovkami turistů. Najdete zde totiž jak ekonomické, tak i historické a politické centrum celé země. Mezi nejnavštěvovanější památky rozhodně patří Buckinghamský palác, jenž je odvěkým sídlem královské rodiny. Ti jsou korunováni ve Westminsterském opatství, kde jsou také později uchovány jejich ostatky. Big Ben je jednou z památek, které nesmí za žádnou cenu chybět na typické fotografii z Londýna. I když to může být pro většinu lidí matoucí, Big Ben ve skutečnosti není název pro celou věž přitisknutou na Westminsterský palác. Jedná se o jméno obřího zvonu, jež se nachází na samotném vrcholu.

Ani tím pouť po známých monumentech z Londýna nekončí. Řeč totiž nepřišla kupříkladu na Tower Bridge. Ten je jedinečný díky schopnosti uprostřed se rozpojit a otevřít, tudíž pod ním mohou proplout také větší lodě. Známá pak je historka, kdy se při otevírání na mostě nacházel charakteristický dvoupatrový autobus, jehož řidič stihl uniknout katastrofě jen o vlásek a most přejel doslova v poslední vteřině.

Trafalgarské náměstí je takovou malou vzpomínkou na anglické vítězství v bitvě u Trafalgaru, kde ale na závěr zemřel kapitán Nelson (připomínkou je zde stojící socha). Další atrakcí Trafalgarského náměstí jsou holubi. Kdysi byli krmeni mnoha turisty a dokonce bylo i možné nakoupit zde speciální krmivo pro tyto opeřence. V současnosti se ale se situací rozhodla bojovat sama vláda a krmení holubů na tomto místě prostě zakázala. Pokud je již turista z obcházení památek lehce unavený, může jít utratit poslední peníze do luxusních obchodů na Oxford Street (kde se mimochodem nachází i jedno z největších hračkářství) a nebo se oddat zaslouženému odpočinku v některém parků, jež patřily v minulosti ke královským zahradám.

Anglické památky mimo Londýn

Velká Británie nabízí mnoho zajímavých míst i mimo hlavní město. Vedle dalších velkých měst jako je Birmingham nebo Manchester je řeč kupříkladu o Stonehenge. Ve skutečnosti jde o dokola postavené obří kamenné bloky (odborně menhiry). Komplex je starý asi 4000 let a původní záměr této stavby je neznámý. Na samotném severu Anglie se nachází Lake District, oblast s překrásnou přírodou a několika jezery, z nichž nejznámější je Windermere. Ještě o něco severněji, ve Skotsku, platí téměř to samé – malebná krajina, pořádně hornatá a pokrytá jezery.

Počasí v Anglii

Londýn a počasí je tak trochu nevyzpytatelné téma. Anglie obecně je pro svou polohu velmi deštivou oblastí a v létě si v Londýně s největší pravděpodobností neužijete žádná tropická horka. Pokud se tedy chystáte na cestu do této metropole, deštník rozhodně vezměte s sebou!

Láká vás Londýn? Rezervujte si letenky do Londýna ještě dnes a zaleťte si na výlet.