Letenky do Dublinu

Vydáte-li se na cestu po Irsku, zcela jistě nebudete litovat. Tato krásná země vám totiž může hodně nabídnout. Zajímá vás poznávání některých předních evropských měst? Co třeba pořídit letenky do Dublinu? Máte-li v v tomto městě dosud absenci, je ten nejvyšší čas nedostatek odstranit. Že už jste zde byli? To přece nevylučuje, abyste sem zavítali znova, ostatně, v takovém případě to tak nějak cítíte zřejmě také. Pojďme si o Dublinu něco málo říci!

Dublin je hlavním městem Irska, jeho rozloha 115 kilometrů čtverečných z něho dělá vůbec tamější největší město. V současné době v Dublinu žije více než půl milionu stálých obyvatel. Město navštěvuje obrovské množství turistů, o které, nutno říci, je zde opravdu velmi dobře postaráno! Centrum Irska je situováno k východnímu pobřeží, poblíž řeky Liffey. Co se týká počasí, asi nikoho nepřekvapí, že v této oblasti se setkáváme s poměrně teplejšími zimami a naopak chladnějšími a deštivějšími léty.

Významnější roli začalo hrát toto překrásné město až kolem desátého století, tehdy v těsné blízkosti od sebe existovali dvě rozdílná sídla a to sice vikinské a keltské sídliště. A právě podle vikinské osady, která nesla název An Dubh Linn vzniklo současné jméno města. Nadvláda Angličanů byla definitivně prosazena až na konci šestnáctého století. Na počátku dalšího, tedy dvacátého století potom proběhlo několik bojů, z nichž nakonec vyšlo Irsko, dalo by se říci vítězně, byla vyhlášena jeho autonomie a určeno hlavní město, kterým byl stanoven právě Dublin.

Jistě vás bude zajímat, co může prostý turista ve městě Dublin vzhlédnout? Co vám vlastně přinesou levné letenky do Dublinu? Je toho hodně! Za návštěvu stoprocentně stojí nejstarší městská budova, kterou je Katedrála Christ Church, jedná se o chrám původně z 11. století, který obsahuje architektonické prvky románského a novogotického slohu. Zavítejte také na Castle, tedy dublinský hrad, který byl vybudován v době vlády Jana Bezemka. Cílem mnoha turistů je i Kilmainham Gaol, to je bývalá věznice, nyní národní park Irska a jeho historie. Příznivci literatury si nemohou dovolit absenci Writers Museum, tedy muzea spisovatelů. Dalším typem k návštěvě je prezidentský palác Phoenix Park s Áras an Uachtaráin. Pokud se budete chtít trochu pobavit, nebo třeba nakoupit, potom je vám k mání Grafton street , jde o rušnou třídu v centru města. Zajímáte-li se o vědu a vzdělání, zajděte do Trinity College, tato památka představuje nejstarší irskou univerzitu.

Ihned, jak přiletíte do Dublinu, doporučujeme, abyste se ubytovali, kapacity jsou zde dostatečné, z velké nabídky hotelů si vybere klidně i náročnější cestovatel. Levné letenky do Dublinu lze zakoupit například přes internet, touto metodou ušetříte nemálo času, námahy, ale hlavně peníze. Máte-li je k dispozici, potom vám již nic nebrání v poznávání města a užívání si pobytu!