Letenky do Glasgow

Letíme do Glasgow

Míříte-li do Spojeného království, konkrétně potom do Skotska, a nevíte-li ještě přesně kam, potom popřemýšlejte o městě Glasgow. Neváhejte a rezervujte si letenky do Glasgow. Jedná se o vůbec největší skotské město a současně třetí největší aglomeraci Velké Británie, která vám má rozhodně co nabídnout. V žádném případě se zde tedy nebudete ani trochu nudit!

Samotné město Glasgow čítá okolo 620 000 obyvatel, v aglomerační oblasti potom žijí téměř dva miliony lidí. Glasgow se nachází zhruba šedesát kilometrů západním směrem od Edinburghu.

Turisté, kteří do Glasgow cestují snad ze všech světových koutů, mají velké možnosti vyžití a to prakticky ve všech oblastech, počínaje poznáváním historie v podobě návštěv nejrůznějších budov s často velkou architektonickou hodnotou, přes návštěvu řady zábavních a kulturních středisek a konče odpočinkem v překrásné skotské přírodě. Která místa by neměla žádnému cestovateli v Glasgow uniknout? Je jich celá řada, zmíníme alespoň ty nejoblíbenější: Velkým lákadlem jsou městská muzea s různorodou tématikou, každého jistě potěší, že jejich vstup je ve většině případů, zcela zdarma, jedná se například o Muzeum Sira Williama Burella, Gallery of Modern Art nebo Museum of Transport. Glasgow doslova žije hudbou, pokud si tedy naplánujete vhodný termín, můžete se zde doslova potloukat z jednoho festivalu na druhý. A buďte si jisti, že narazíte opravdu na velikány současné hudební scény, tedy bohatý kulturní zážitek! Nikdo, kdo bude třeba jen na pár dní ve městě, by si neměl nechat ujít výlet ke zdejšímu majáku, na jehož konci si bude moci vyslechnout příběh glasgowského rodáka Charlese Rennieho Macintoshe, který se proslavil v oblasti designérství a architektury. Většina budov ve městě se vyznačuje secesním stylem a nutno říci, že nejednu stavbu budete opravdu obdivovat.

A co příznivci dobrého jídla a pití? I vy zde budete spokojeni. Vydejte se do módní oblasti Merchant City, kde na vás čekají opravdu prvotřídní podniky. Naopak dáváte-li přednost klidnějšímu prostředí, potom je pro vás jako stvořené místo Byres Road na západě Glasgow.

Do Glasgow se dostanete nejjednodušeji leteckou dopravou, jejíž linky jsou turistům k dispozici denně. Po městě je potom také velmi jednoduchý pohyb, nejvýhodnější je využít městskou síť v podobě autobusové dopravy, lodní dopravy, ale i podzemního metra.  Letíte do Glasgow? Pak si rezervujte letenky do Glasgow online, ušetříte.