Letenky do Liverpoolu

Do Anglie míří každoročně davy a davy turistů snad z celého světa a to jak za poznáním, tak i zábavou nebo prací. Některá města jsou navštěvovaná více, jiná méně. Do první skupiny oblastí patří bezesporu i Liverpool. Pořiďte tedy levné letenky do Liverpoolu a odcestujte do tohoto sympatického města, které vám má v mnoha ohledech co předvést!

Liverpool se rozkládá na rozloze 112 kilometrů čtverečných. Ulice města jsou domovem téměř půl milionu obyvatel. Velkoměsto je situováno v oblasti pahorkatiny, kopce a vrcholky jsou nízké, jejich nadmořská výška je do sedmdesáti metrů nad mořem. K Irskému moři to máte, co by kamenem dohodil, pouhých deset kilometrů. Původně se jednalo o malé městečko, které čítalo sotva pět set stálých obyvatel. Od 17. století se začal rozvíjet obchod, město se tak postupně rozrůstalo. Přesto, že byl Liverpool ve své historii terčem několika nepokojů a vojenských útoků, dochoval se zde dostatek památek, které stojí za to vzhlédnout a obdivovat! Kromě toho je město i centrem zábavy, především ve spojení s populární hudbou!

Máte-li již zakoupené letenky do Liverpoolu, určitě se dychtíte po informacích, co by zde nemělo turistům uniknout. Jedinečným doporučením bude přístav. K vidění tu je Albertův dok, což je první uzavřený dok na světě, který byl zkonstruován z nehořlavých materiálů. Projekt má na svědomí Jesse Hartley. V původních prostorách sídlí Merseyside Maritime Museum a Muzeum Liverpoolu, navštivte je! Ve městě je řada náboženských staveb, často se zajímavou architekturou. Our Lady and St Nicholas je anglikánský kostel pocházející z roku 1257. V byzantském slohu byl ve městě postaven i ortodoxní chrám Church of St Nicholas. Ve dvacátém století byly vystaveny taktéž dvě liverpoolské katedrály. Jedná se o Anglikánskou katedrálu, která se může pochlubit velmi dlouhou lodí a největšími varhany a opravdu silným zvoněním zvonů, které nemůžete přeslechnout. Chcete-li vidět největší panel barevného skla na světě, zavítejte do Římskokatolické Liverpoolské metropolitní katedrály. Ve městě narazíte taktéž na celou řadu synagog. Vzhlédnout se vyplatí i stavby ve William Brown Street. Zde jsou zastoupeny především objekty společensko-kulturních institucí. Jmenujme alespoň St. George’s Hall, tedy koncertní sál a soudní síň v jedné budově! Ochuzeni nebudou ani příznivci sportu. Kdo by neznal dva slavné Liverpoolské fotbalové kluby. K dispozici máte pochopitelně i mnoho restaurací, hospůdek nebo příjemných kaváren. Možnosti ubytování jsou velké, doporučujeme si vybrat ze služeb řady hotelů, které mohou uspokojit i náročnější klientelu.

Zakupte si levné letenky do Liverpoolu přes internet a ušetřete i několik stovek až tisíc. Potom vám již nic nebrání, abyste se do města vypravili a poznali ho na vlastní kůži!