Letenky do Bristolu

Letíme do Bristolu

Pokud uvažujete o návštěvě Velké Británie, máte zcela jistě celou řadu možností, kam přesně zavítat. Jeden z tipů může být například i oblast Bristolu. Rezervujte si letenky do Bristolu a prozkoumejte tuto oblast.

Bristol je město a současně samostatná správní jednotka v jihozápadní Anglii, situován necelých 200 km západním směrem od hlavního města Londýna. Rozloha Bristolu je 110 kilometrů čtverečných a jeho ulice jsou domovem zhruba 400 000 obyvatel nejrůznějšího původu. Podstatnou část tvoří i turisté.

V Bristolu naleznete hned dvě hlavní vysoké školy: První z nich představuje University of Bristol a druhou je potom University of the West of England. Ve městě je pochopitelně celá řada dalších vzdělávacích institucí takřka všech stupňů.

Zavítáte-li na návštěvu Bristolu, bude vás jistě zajímat, jak zde vynaložit s volným časem. Buďte si jisti, že město vám nabídne opravdu mnoho, zapomeňte tak na jakoukoliv nudu! V prvé řadě je potřeba zdůraznit, že Bristol je známý mnoha památkami, z nichž alespoň ty nejhlavnější by neměly uniknout za povšimnutí žádnému cestovateli. Jedná se zejména o SS Great Britain, což je historická loď, která měla jako první na světě vůbec železný trup a pohon zajišťoval lodní šroub, pochází z roku 1843. Najdete ji v lodním přístavišti společnosti Great Western, kde byla také před 170 roky vyrobena. Navštivte a obdivujte rovněž Bristol Cathedral, jedná se o monumentální halový kostel ze dvanáctého století. Temple Church je původně kruhový kostel, který nelze přehlédnout díky své šikmé věži! Za povšimnutí stojí i nejstarší divadlo v Anglii, jde sice o Theatre Royal.

Tolik alespoň základní náměty za poznáním, pokud se chcete bavit, ani vy nebudete v Bristolu nikterak zklamáni. Ve městě se nachází spousta divadel, jmenujme Theatre Royal, Tobacco Factory nebo Redgrave Theatres. Nechybí pochopitelně ani kina nebo velká zábavní a obchodní centra. Navečer se potom můžete příjemně pobavit v nejednom nočním podniku, herně nebo na diskotéce. Jeden den vám k návštěvě a poznání historie, ale i současnosti Bristolu zcela jistě stačit nebude!

Rezervujte si letenky do Bristolu online a ušetřete právě teď.