Letenky do Brightonu

Navštivte Brighton, perlu jižní Anglie

Pokud plánujete dovolenou ve Velké Británii, Brighton  by určitě měl být jedno z míst, které byste měli navštívit. Rezervujte si letenky do Bightonu. Brighton se nachází v hrabství Východní Sussex a je centrem jihovýchodní Anglie. Každoročně navštíví Brighton osm milionu turistů a mnoho zahraničních studentů, kteří sem přijíždí na jazykové kurzy v Anglii, a takto vysoké číslo má rozhodně svoje důvody.

Brighton je populární destinace také především kvůli svojí ideální poloze na jižním pobřeží. Doprava do Brightonu je celkem nenáročná, vlaky z Londýna jezdí několikrát za hodinu a poloha města je výhodná i z hlediska letecké dopravy – mezinárodní letiště Londýn Gatwick je vzdálené zhruba 30 minut vlakem.

Hlavní atrakcí pro návštěvníky z Londýna a turisty z celého světa je hlavně městská pláž, která nabízí mnoho atrakcí, především pak molo z roku 1899, které je hlavní dominantou města. Na městskou pláž pak navazuje část The Laines, což je zbytek původního rybářského městečka s typickými úzkými uličkami, které jsou plné zajímavých obchodu a romantických restaurací. Další zajímavou památkou, kterou město nabízí, je Brighton Pavilion, který je velmi specifický pro svůj styl a design interiéru. Nutný je pak také výlet na křídové útesy Seven Sisters, které jsou vzdálené zhruba dvacet minut jízdy od Brightonu a které jsou často označovány za jednu z nejzajímavějších přírodních krás Anglie.

Brighton je ale také zajímavý svojí kulturní scénou, a to především co se hudby a divadla týká. Brighton je městem festivalů po celý rok, hlavní sezóna ale začíná na přelomu května a června a končí v říjnu. Pravděpodobně nejznámějšími festivaly jsou The Beach Boutique, na kterém pravidelně vystupuje světově proslulý DJ Fatboy Slim, a The Isle of Wight Festival. Další typickou událostí je Brighton Pride, jednodenní karneval organizovaný proti diskriminaci homosexuální menšiny. Najdeme zde ale celou řadu menších festivalů zaměřených na divadlo, pouliční umění a mnoho dalších akcí. Jinými slovy, v Brightonu si přijde na své téměř každý.

Vedle kultury a nočního života je Brighton i městem studentů a vzdělanosti. Ve městě sídlí dvě velmi dobré univerzity, University of Brighton a University of Sussex, a několik soukromých středních škol. Uvolněná atmosféra a malá vzdálenost od Londýna dělají z Brightonu ideální destinací pro dovolenou nebo krátký víkend, univerzitní studium nebo i pro jazykové kurzy .

Jedinečná atmosféra města dělá z Brightonu perlu jižní Anglie, kterou byste jistě měli v rámci cestování po Anglii navštívit a poznat ji v celé její kráse, stačí si rezervovat letenky do Brightonu.