Letenky do Manchesteru

Letenky do Manchesteru, jednoho z nejnavštěvovanějších anglických měst, vám přinesou vstup do světa poznávání a zábavy. Proto neváhejte ani chvíli a pořiďte si je třeba i pohodlnou cestou na internetu. Touto online formou ušetříte mnohé starosti a velké množství času, který budete moci vložit do čehokoliv jiného!

Manchester má zhruba půl milionu obyvatel, připočítali-li bychom k němu ještě metropolitní oblast, zastavili bychom se na čísle dvou a čtvrt milionů lidí. Rozloha města je 116 kilometrů čtverečných. Manchester je centrem celého anglického okolí, je zde situováno umění, ale i obchod, průmysl a v neposlední řadě i vzdělání. Nikoho tedy nemůže překvapit, že je zde opravdu rušno.

Území dnešního Manchesteru bylo osídleno již v dávných dobách. V období, kdy tudy procházeli Římané, zde vznikla pevnost a to nedaleko řeky Irwel. Jednalo se o důležitou zastávku ve strategické cestě do severních oblastí. V době středověku bylo potom vybudováno opevněné panské sídlo. Teprve v roce 1301 se stává Manchester jako takový významným městem a to hlavně v oblasti obchodu. Tehdy mu bylo uděleno právo konání trhů. V osmnáctém století město poznamenává významná průmyslová revoluce a z původně malého obchodního střediska se stává postupně velkoměsto se vším všudy.

Máte-li k dispozici levné letenky do Manchesteru, pojďte se dozvědět, co můžete po příletu vzhlédnout! Začněme u problematiky muzeí. Město nabídne obrovský počet těchto kulturně-historických středisek s nejrůznějším obsahem expozice. Zmíníme třeba Greater Manchester Police Museum, Manchester Jewish Museum nebo Museum of Science and Industry. Že byste raději do nějaké galerie? Ani vy nebudete nikterak ochuzeni. Podívejte se za uměním do Manchester Art Gallery, Chinese Arts Centre, Castlefield Gallery nebo třeba Comme Ca Art Gallery. Ve městě narazíte i na několik vskutku uznávaných divadel. O které se jedná? Jde o velké divadlo Manchester Opera House, dále Royal Exchange Theatre či menší divadelní objekt Library Theatre v suterénu hlavní městské knihovny. Své významné postavení tu má i zábava, konkrétně hlavně hudba a to všelijakých žánrů, včetně popmusic. Vzniklo zde mnoho hudebních projektů, jako Oasis, Simply Red nebo Bee Gees. Můžete tak navštívit pravidelně se konající koncerty či jiná zábavně-společenská představení a opravdu si užívat! Manchester je sídlem deníku Daily Sport. A nyní přecházíme postupně k oblasti sportu. Jistě znáte fotbalový klub Manchester United a neméně známý Manchester City. Ve městě se však můžete setkat prakticky s jakýmkoliv sportem a to jak pasivně, tak i klidně jako přímí aktéři především amatérských soutěží.

Levné letenky do Manchesteru se vám jistě vyplatí. Zmapujte i vy toto anglické město, kde se vám bude stoprocentně velice líbit!