Letenky do Edinburghu

Při vašich cestách po krásném Skotsku nezapomeňte navštívit ani Edinburgh. Pořiďte si levné letenky do Edinburghu! Právě zde může začít cesta po Spojeném království. Podívejme se na několik typů, na které byste ve městě neměli zapomenout!

Nejprve je třeba samozřejmě alespoň částečně zmínit základní údaje o městě a jeho historii. Edinburgh je skotským hlavním městem s téměř půlmilionovým zástupem obyvatelstva. Je situován při pobřeží Severního moře při zálivu Firth of Forth. Edinburgh představuje administrativní a kulturní středisko, sídlí zde i parlament. V neposlední řadě se jedná o významné univerzitní město, je tedy jasné, že se tu nachází množství škol podstatného významu. Nikoho tak nemůže překvapit ani vysoká koncentrace studentů.

Kde jsou studenti a turisté, tam je požadována i zábava. Kromě kulturního a historického bohatství tak Edinburgh nabídne i široké spektrum jiného vyžití, které je zajištěno v klubech, ale i restauracích, hospůdkách nebo kavárnách. Budete-li chtít, nic vám nebrání v zábavě až do časných ranních hodin. Pojedete-li sem však pouze kvůli vysedávání v barech, potom přes den nestihnete prohlédnout památky a to by byla škoda. Máte-li letenky do Edinburghu, ihned po příletu se ubytujte v některém z mnoha hotelů a vydejte se za poznáním. Kde začít? Tak třeba na hradě, který se tyčí na 135 metrů vysoké skále nad městem. Zde můžete obdivovat skotské korunovační klenoty. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani kaple Svaté Markéty, která je jeho nejstarší součástí. V komplexu je situováno také muzeum válek, zde se můžete něco dozvědět o této nepříliš hrdé lidské činnosti. V blízkosti je umístěna i rozhledna a Camera obscura, což je systém čoček a zrcadel, který nabízí neskutečný a netradiční pohled na reálný svět. A co třeba Royal Mile? Jedná se o významnou cestu, která spojuje hrad s Holyroodhouse. Navštivte i zoologickou zahradu, v té Edinburské si lze odpočinout, obdivovat mnoho živočišných druhů a kochat se překrásnou přírodou! Ideální místo k zastavení se! Budete-li pozorní, zjistíte, že ve městě se nachází celá řada turisticky zajímavých cílů, jde převážně o kostely, ale i muzea či jiné expozice. V oblasti sportu můžete zavítat kouknout na prostory, kde hrají místní fotbalové a rugbyové kluby. Budete-li v Edinburghu na konci července nebo v srpnu, potom věřte, že je to ideální doba také k účasti na Edinburském mezinárodním festivalu, bohatého kulturně-společenského programu se pravidelně zúčastní miliony příznivců umění a kultury z celého světa.

Letenky do Edinburghu vám však přinesou mnohem více. Musíte se o tom přesvědčit každý sám. Nejedná se o nikterak závratně vzdálené místo, vydejte se sem tedy i vy, letecky jste tu za chvíli!