Letenky do Birminghamu

Letíme do Birminghamu

Plánujete krátkodobý výlet nebo třeba dlouhodobější pobyt v Anglii? Potom máte zajisté mnoho možností, kam zavítat. Rezervujte si letenky do Birminghamu. Ve vašich toulkách po této krajině byste rozhodně neměli zapomenout ani na Birmingham. Jedná se o známé anglické město, které má co nabídnout!

Birmingham je město, které spadá pod hrabství West Midlands. V ulicích Birminghamu žije více než milion obyvatel, nikoho tedy nemůže překvapit, že se jedná o velmi významné město, v podstatě hned v závěsu za Londýnem. Na rozloze 270 kilometrů čtverečných se stoprocentně máte na co těšit.

Obdivovat můžete velký počet architektonických skvostů, ale užívat si můžete také zábavu v podobě divadel nebo třeba koncertů. Budete-li v Birminghamu, určitě navštivte nejznámější tamní divadla, jde o Alexandra Theatre, Birmingham Repertory Theatre nebo třeba Old Rep. Raději byste poznali něco z minulosti města či se v určité oblasti přiučili? Ani toto není problém, poslouží vám k tomu řada muzeí, jmenujme alespoň Birmingham Thinktank, což je přírodovědné muzeum.

V Birminghamu budou potěšeni i všichni příznivci sportu. Jedná se totiž o město, kterému sport není v žádném případě cizí. Zdejší kriketový klub sídlí v Warwickshire County Cricket Club, navštivte jeho zázemí! Na Alexander Stadium v centru čtvrti Perry Barr se konají pravidelně přední atletické soutěže. Město je taktéž proslulé jako domovina dvou nejstarších anglických fotbalových klubů, konkrétně jimi jsou Aston Villa a Birmingham City.

Asi deset kilometrů severně od centra, se můžete zrekreovat v přírodním parku Sutton Park. Obdiv fauny a flóry zde možná nebude mít hranice!

Birmingham má pestrou skladbu obyvatelstva, o tom svědčí mimo jiné i náboženské budovy. Z křesťanství jsou to anglikánské chrámy St. Philip’s Cathedral nebo St. Martin in the Bull Ring. Ze staveb pravoslavného směru jmenujme Birmingham Orthodox Cathedral. Pro židy je potom určena Singers Hill Synagogue.

Budete-li mít poznávání města a jeho ať již minulé, tak i soudobé kultury nad hlavu, zamiřte do některé hospůdky nebo restaurace. Najezte se, popijte a popovídejte si o vašich dojmech, které budou pravděpodobně velmi pozitivní a to snad ve všech směrech! Pro cestu do Birminghamu využijte primárně leteckou dopravu, denně je vypravováno množství linek z hlavních evropských i světových letišť. Kupte si letenky do Birminghamu a vydejte se na cestu.